Kim jesteśmy?

Ania
Ania

Magister biochemii, kończąca aktualnie doktorat z zakresu biologii strukturalnej oraz biochemii. Ciekawa świata na każdym jego poziomie, pasjonatka podróży, jogi i zdrowego stylu życia.

Agnieszka

Lekarka, choć specjalizuje się w psychiatrii dzieci i młodzieży, to zaciekawiona jest człowiekiem w każdym jego aspekcie. Entuzjastka deserów i makijażu.

Co nas łączy?

Poza kilkunastoletnią przyjaźnią i podobnym gustem muzycznym – chęć do zdobywania wiedzy o człowieku i o świecie, w którym żyjemy; dążenie do zrozumienia i poznania wielu zjawisk i mechanizmów. Przekonanie, że niewiedza na temat zdrowia wynika z nieświadomości różnych zagadnień, a nie niechęci ich zgłębienia!

Dokąd zmierzamy?

Pisząc naszego bloga chcemy przybliżyć Wam naukę i jej osiągnięcia oraz pokazać, że zrozumienie tych zagadnień nie jest trudne!
Chcemy udowadniać, że praca naukowców to nie tylko laboratoria, odczynniki i eksperymenty, ale obserwacje dotyczące nas i świata wokół. Chcemy pokazywać, że zrozumienie wielu zjawisk pomaga zadbać o siebie. Chcemy, na podstawie wniosków z prac naukowych, wyjaśniać w jaki sposób żyć, aby móc cieszyć się zdrowiem przez długie lata.

Zależy nam, aby umieszczane przez nas informacje bazowały na rzetelnej i sprawdzonej wiedzy naukowej, ale równocześnie były przedstawione w sposób przystępny dla każdego!